Першочергово хочу зауважити, що ця і всі наступні статті блогу пишуться без будь-якої упередженості з мого боку до їх головних героїв. Це – юридичний блог, а не політичний, релігійний чи ще будь-який. Його головною метою є висловлення моєї правової позиції щодо тих чи інших подій, що відбуваються в суспільстві. Отже…
З 12 липня Президент України перебуває у відпустці. На жаль, цей факт можна підтвердити лише листом Ганни Герман до керівника дослідницьких програм «Репортерів без кордонів» Жіля Лорде, якого нібито не було попереджено про відпустку Віктора Федоровича, через що у свою чергу представник міжнародної організації не зміг зустрітися з керівництвом держави. І хоча надана фотокопія листа заступника Адміністрації Президента України не містить відмітки про вихідну реєстрацію… Це вже історія для інших блогів.
Мене цікавить дещо інше. Відповідно до того ж таки листа Президент перебуватиме у відпустці аж до 24 серпня, тобто термін відпустки Українського гаранта дорівнює 1 місяцю та 12 дням
Віктор Федорович вступив на пост Президента України 25 лютого 2010 року. Потративши трохи часу на розрахунки я дійшов висновку, що між вступом на посаду та відпусткою пройшло 4 місяці та 17 днів (137 календарних днів).
Цікаво розібратися, який термін відпустки надає главі держави вітчизняне законодавство. Як не дивно, але законодавство не встановлює жодних переваг Президента щодо права на відпустку. Статтею 35 Закону України «Про державну службу» визначено, що державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки.
Щоправда Закон України «Про відпустки» передбачає й інші види відпусток, такі як додаткова, творча, соціальна, без збереження заробітної плати. У будь-якому випадку загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, тому цілком теоретично можна визнати, що Президент таки мав право на відпустку у 43 календарні дні.
Проте законодавство про відпустки визначає, що право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті.

З вищезазначеного можна зробити два висновки:
1 – до шести місяців роботи на підприємстві (у нашому випадку це – Україна) працівник має право лише на щорічну відпустку;
2 – відповідна щорічна відпустка надається пропорційно відпрацьованому часу.
Таким чином, оскільки щорічна відпустка гаранта як державного службовця становить 30 календарних днів, а відпрацював він 137 календарних днів, можна розрахувати термін відпустки, який міг би бути наданий Президентові:
Термін щорічної відпуски = 30 календарних днів * (к-сть відпрацьованих календарних днів / к-сть днів у 6 місяцях)
Термін щорічної відпуски = 30 календарних днів * (137 календарних днів/ 181 календарний день) = 22,7 календарних дні.
Отже, шляхом неважких математичних розрахунків я дійшов висновку, що максимальний термін відпустки Президента України не може перевищувати 23 календарних днів. Висновки щодо вищезазначеного робіть самостійно.
1 коментар:
Висновок один: "понятие" - це наш Основний Закон!
Дописати коментар